HomeГИГА БАЈТСе враќа легендарниот телефон на Моторола?

Се враќа легендарниот телефон на Моторола?

Далечната 2004 година компанијата Моторола за тоа време претстави исклучително тенок телефон на расклопување- „RAZR V3“. Во тоа време овој модел беше еден од најпопуларните- до денес е продадено повеќе од 130 милиони продадени примероци.

Дванаесет години подоцна, компанијата Леново се подготвува да ги потсети корисниците на овој легендарен модел, барем судејќи според најновиот тизер на кој е прикажана носталгична прошетка во средно училиште. Дали ова е вистина ќе дознаеме на 9 јуни, на големиот глобално-технолошки настан „Lenovo Tech World“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com