HomeДЕНЕШНАСе враќаат високите температури

Се враќаат високите температури

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 29 до 36 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com