HomeДЕНЕШНАСкопјеСе врати комбето на „Шарената револуција“, Владата мета на демонстрантите

Се врати комбето на „Шарената револуција“, Владата мета на демонстрантите

„Ќе се чаталиме до слобода“ и „Бојам, значи постојам“ се само дел од денешните транспаренти на масовното движење „Протестирам“.

protesti vlada

Возачот на фамозното комбе на „Шарената револуција“ кој вчеравечер беше приведен во полициската станица Пролет, а потоа и пуштен на слобода, денеска повторно се приклучи во топлата која се упати кон Владата како прва станица на протестниот марш.

kola protesti

Со помош на џиновски чатал, голем број на балони наполнети со бои беа катапултирани кон владината зграда и оградата околу неа

boenje vlada

извор на фото: нова тв, радио моф

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com