HomeДЕНЕШНАПолитикаСе бара начин за свикување на Собранието, последни средби со Хајндл

Се бара начин за свикување на Собранието, последни средби со Хајндл

Лидерите на ДУИ, ДПА и СДСМ денес ќе имаат средби со Јоханес Хајндл, специјалниот пратеник од Германија, при што ќе се разговара за можните решенија од политичката криза. Со оглед дека единствено ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за одење на предвремените избори, можно е да се изврши притисок повторно да се свика Собранието за што се бараат правни изговори и таму да се отворат сите спорни прашања.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com