HomeДЕНЕШНАПолитика„Селективната правда не е правда“ – порача Шарената револуција

„Селективната правда не е правда“ – порача Шарената револуција

Денешната одлука на претседателот, Ѓорге Иванов дополнително ја разгоре шарената револуција. Селективната правда не е правда – порачаа демонстрантите и го испишаа слоганот пред ЕУ Инфо Центарот, каде денеска беа претставници на Европската комисија кои побараа повлекување на аболицијата на Иванов. Тој денеска ја поблече аболицијата за 22 лица од вкупно помилуваните 56 лица.
protest1
Според аналитичарите, ваквата одлука на Иванов дополнително ја влошува политичката криза и го отежнува спроведувањето на пржинскиот договор.

фото:НоваТв.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com