HomeФЕР ПЛЕЈФудбалСевиља за еден ден ангажираше двајца напаѓачи!

Севиља за еден ден ангажираше двајца напаѓачи!

После Лусијано Вието, во Севиља пристигна и напаѓач од Тулуз. Како што потврди шпанскиот клуб, нов член на екипата е Бен Једер кој денес ги помина медицинските прегледи и потпиша договор. Једер пристигнува во Севиља после шест сезони поминати во Тулуз во чиј дрес постигна 71 погодок на 141 натпревар.

Минатата сезона експлодираше, постигна 17 натпревари во Лига 1 и беше најзаслужен за опстанокот на Тулуз во првенството. Једер е роден во 1990 година, има одлична градба и ќе биде значително засилување за тимот на Хорхе Сампаоли. Једер ќе има задача да му помогне на Лусијано Вието да го надоместат заминувањето на Кевин Гамеиро во редовите на Атлетико Мадрид.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com