HomeДЕНЕШНАПолитикаСДСМ нема да одржи масовен митинг, граѓаните се доволно моќни

СДСМ нема да одржи масовен митинг, граѓаните се доволно моќни

СДСМ засега нема да организира масовен митинг на кој би го извадила целото свое членство заедно со сите симпатизери, бидејќи засега граѓанските иницијативи се доволно моќни и одлично ги предводат протестите веќе втора недела во Скопје и Битола, а веќе ги мотивираа и граѓаните низ повеќе градови, велат извори од партијата за Дневник.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com