HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСвекорот сакајки да ја одбрани снаата, „изел“ ќотек од синот

Свекорот сакајки да ја одбрани снаата, „изел“ ќотек од синот

 

Во Струмичко инцидент за паметење. Четириеетичетиригодишен маж од село Владевци, Струмичко, доби кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело телесна повреда. Истиот на 20 март, откако претходно се опијанил, се обидел физички да ја нападне својата сопруга, влечејќи ја за косата. За среќа во куќата бил неговиот татко кој го оттргнал од намерата, по што струмичанецот физички го нападнал татка си, удирајќи го со тупаници.

Инаку, МВР соопшти дека тој по кратко време бил приведен.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com