HomeФЕР ПЛЕЈФудбалРуни му посака добредојде на новиот англиски селектор Алардајс

Руни му посака добредојде на новиот англиски селектор Алардајс

Вејн Руни е еден од првите репрезентативци кој го честиташе изборот на тренерот Сем Алардајс за нов селектор на фудбалската селекција на Англија кој ќе го замени неуспешниот Рој Хоџсон.

sem alardajs

Руни не само што го поддржува Алардајс туку вети и дека сега нема намера да се повлече од националниот дрес бидејќи мора да ја направат Англија повторно горда. Алардајс доаѓа од клубот Сандерленд со кој имаше одлични резултати изминатата сезона, а има и богато искуство во голем број на клубови од Премиер лигата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com