HomeФЕР ПЛЕЈФудбалРоналдо: Франција има мала предност

Роналдо: Франција има мала предност

Суперѕвездата на Португалија и европскиот фудбал Кристијано Роналдо, изјави дека според него Франција е фаворит во претствојното финале на Евро 2016.

Утре двата тима ќе излезат во битка за трофејот на “Стад де Франс” во Париз.

-“Франција е фантастичен тим, игра добар фудбал и по мое мислење играњето дома како фактор им дава мала предност пред нас. Сепак целата земја ќе ги поддржува, што несомнено е од огромен плус за нив. Но тоа е финале и сè е можно. Се чувствуваме подготвени и дефинитивно сме тежок тим за победата – сепак од почетокот на турнирот никој не успеа да го стори тоа, па и Франција не успее. Сигурно не очекува ни здрав судир “, изјави Роналдо.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com