HomeФЕР ПЛЕЈФудбалРоналдо: Логично е Мората да се врати во Реал Мадрид

Роналдо: Логично е Мората да се врати во Реал Мадрид

Поранешниот најдобар фудбалер во светот Бразилецот Роналдо изјави дека е логично да се очекува враќање на младиот напаѓач Алваро Мората во Реал Мадрид. Роналдо изјави дека е логично секој да има желба да игра во најголемиот клуб во светот.

„Тоа е лесно прашање, нормално дека Алваро ќе се врати назад доколку добие повик. Секој сака да игра во најголемиот клуб во светот“, изјави Роналдо.

Мората претходните две сезони веше позајмен кај италијанскиот шампион Јувентус, а Мадрѓаните имаат опција да го вратат во клубот за 30 милиони, но и да го „препродадат“ бидејќи Арсенал е подготвен да плати сума од 60 мииони евра за Мората.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com