HomeРЕФЛЕКТОРФилмРоберт Де Ниро и Џулијан Мур во нова серија

Роберт Де Ниро и Џулијан Мур во нова серија

Американскиот режисер Дејвид О. Расел познато по филмот „Американска измама“ подготвува телевизиска серија со Роберт Де Ниро, еден од неговите омилени актер, како и со Џулијан Мур, пренесуваат денес медиумите во Холивуд. За сега ништо не е обелоденето околу соработката за оваа серија бидејќи проектот се уште е во почетна фаза.

Расел е познат по филмовите „Боксер“, „Во добро и во зло“ и „Американска измама“, кој оствариле добар успех кај критичарите и пибликата и му донеле три номинации за Оскар за најдобар режисер, како и номинација за најдобто оригинално сценарио и најдобро адаптирано сценарио.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com