HomeФЕР ПЛЕЈРакометРК Металург и оваа сезона дел од Лигата на шампиони

РК Металург и оваа сезона дел од Лигата на шампиони

Обновениот тим на Металург ќе има шанси да ги покаже своите капацитети откако лигата на шампиони му даде шанса да биде дел од елитата преку вајлд карта. Македонија има право на еден директен учесник во ЛШ и тоа е шампионот Вардард, а сега како и во минатите години уште еден тим може да се квалификува.
Металург ќе игра во пошироките групи Ц или Д каде ќе има поголем број на противници отколку повластените групи каде се сместени фаворитите според новиот систем на натпреварување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com