HomeРЕФЛЕКТОРМузикаРијана настапила во полупразен стадион

Ријана настапила во полупразен стадион

Пејачката од Барбадос во рамките на својата светска турнеја „Anti“ одржа концерт во Лондон во стадионот „Вембли“, чил капацитет е 90.000 лица, но за време на концертот на Ријана стадионот беше полупразен. Како да не беше доволно тоа што „Вембли“ беше полупразен, публиката создаде нереди што предизвика пејачката повеќе пати за време на настапот да биде принудена да ја напушти бината.

Извор за магазинот „Мирор“ изјави: „Брзаше со песните и темпото секаде беше двојно побрзо. Луѓето не беа многу задоволни и имаше многу празни места“. Обожавателите после концертот во полупразната арена своето незадоволство го искажаа и на социјалната мрежа Твитер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com