HomeРЕФЛЕКТОРМузикаРијана се наоѓаше во Ница за време на нападот, го откажа планираниот концерт

Ријана се наоѓаше во Ница за време на нападот, го откажа планираниот концерт

Поради синоќешниот напад во Ница, Ријана го откажа вечерашниот концерт на стадионот „Алианц“. Пејачката од Барбадос се наоѓаше во Ница за време на сташниот терористички напад, но за среќа поп пејачката се наоѓала на безбедно место.

Rijana-1

Голем број на познати личности ја изразија својата солидарност со францускиот народ, иразувајќи го своето сочувство и жалење поради терористичкиот напад во кој животот го загубија најмалку 84 лица. Поради овие настани во Франција беше прогласена тридневна жалост.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com