HomeДЕНЕШНАСветРекордни 8 тони кокаин запленети (Фото + Видео)

Рекордни 8 тони кокаин запленети (Фото + Видео)

Рекордни 8 тони кокаин запленија силите за безбедност во Колумбија. Тоа е најголемата количина запленета дрога во историјата на оваа јужноамериканска земја.

57393d47c46188d37c8b456c

Кокаинот е пронајден во северозападниот дел на земјата.

Веројатно тој припаѓал на најмоќната криминална организација во Колумбија, чии членови се главно поранешни борци од крајнодесничарски паравоени групи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com