HomeДЕНЕШНАПолитикаРеволуционерите добија засилување, Симоне Филипини се приклучи на Шарената револуција

Револуционерите добија засилување, Симоне Филипини се приклучи на Шарената револуција

Граѓани и денеска се собраа на протест пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство во знак на поддршка на оваа институција. Демонстрантите порачуваат дека не се откажуваат до целосно решавање на кризата. Денска „револуционерите“ добија „засилување“. Поранешната холандска амбасадорка во Македонија, Симоне Филипини, денеска пред седиштето на СЈО се приклучи на протестот на Шарената револуција.

фото:А1он

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com