HomeФЕР ПЛЕЈФудбал„Рајанер“ му посвети авион на Роналдо

„Рајанер“ му посвети авион на Роналдо

Ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ му посвети авион на Кристијано Роналдо. Претходно аеродромот на островот Мадеира, родното место на Роналдо беше именуван по фудбалерот на Реал Мадрид, а од авиокомпанијата му посветија „брендиран“ авион „Рајналдо“.

Роналдо е еден од најисплатливите спортисти на сите времиња кој заработува стотици милиони евра од спонзорите, а „Рајналдо“ е само уште еден во серијата производи кои го носат името на популарниот фудбалер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com