HomeФЕР ПЛЕЈФудбалРаул се враќа на Сантиаго Бернабеу

Раул се враќа на Сантиаго Бернабеу

Легендите на Реал Мадрид ќе одиграт хуманитарен натпревар против легендите на Ајакс, а на Сантијаго Бернабеу се враќа легендарниот напаѓач Раул. Славниот напаѓач на Реал Мадрид ќе заигра во дресот на „кралскиот клуб“ прв пат од 2010 година, кога после 16 години го помина Реал Мадрид.

„Ќе биде многу емотивно, бидејќи знам колку емоции го окружуваат овој натпревар. Враќање на „Сантијаго Бернабеу“ иако ова е само пријателски натпревар, е сепак многу емотивна работа“, изјави Раул. Хуманитарната фондација на клубот го организираше овој натпревар каде покрај Раул ќе заиграат уште и Роберто Карлос, Јеро, Фиго, Бутрангењо и Гути.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com