HomeДЕНЕШНАРепубликаРакометарите на Вардар апелираат на хуманост и донации за настраданите

Ракометарите на Вардар апелираат на хуманост и донации за настраданите

Ракометарите на Вардар кои се на подготовки во Словенија упатија апели на социјалните мрежи до своите навивачи, но и сите кои се во можност да се јават на телефонскиот број 143 400 и да донираат за настраданите жители на Скопје и Тетово по силното невреме и наносот на голема количина на вода и смет. 21 лице го загубија животот, десетина се повредени, а многу куќи, автомобили и имот се значително оштетени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com