HomeДЕНЕШНАСветРакетен напад врз аеродромот во Дијарбекир, патниците безбедни

Ракетен напад врз аеродромот во Дијарбекир, патниците безбедни

Турските власти соопштуваат за нов ракетен напад врз аеродромот во Дијарбекир при што бил гаѓан полицискиот пункт, а нема никакви информации за униформирани или пак цивилни жртви. Патниците се на безбедно, додека пак летовите се откажани. Се верува дека зад нападот стои курдската бунтовничка организација ПКК.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com