HomeДЕНЕШНАСкопјеРазбојничка драма кај Буњаковец

Разбојничка драма кај Буњаковец

Околу 22:00 часот синоќа, вистинска драма се случила во продавница на „Стокомак“ во Трговскиот Буњаковец. Вработена пријавила дека две маскирани лица со огнено оружје влегле внатре, го одзеле прометот, по што избегале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на разбојниците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com