HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаРаботник во Велес загина по одрон на земја

Работник во Велес загина по одрон на земја

Работник загина при изведување на градежни работи на куќа во Долни Дуќани, Велес откако врз него паднал насип со земја од десетина кубици. Интервенирала и пожарникарската служба, но за жал не можеле да му помогнат на 40 годишниот работник кој починал на лице место. Увид изврши полицијата од Велес која треба да ги утврди причините за несреќата.

Извор: utrinski.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com