HomeДЕНЕШНАСветПутин му го честиташе роденденот на Обама

Путин му го честиташе роденденот на Обама

Претседателот на Русија Владимир Путин упати честитки до претседателот на САД Барак Обама по повод неговиот 55 роденден, пренесе прес-секретарот на претседателот на Русија Димитриј Песков. Одговарајќи на прашањето дали претседателот на Русија му го честитал 55 роденден на Обама, Песков изјавил: Да, претседателот испрати честитка“, пренесуваат медиумите.

Putin-i-Obama

Песков за медиумите исто така истакна дека телефонски разговор меѓу двајцата претседатели не бил планиран.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com