HomeДЕНЕШНАСветПукање во Њу Џерси, уапсен осомничениот бомбаш

Пукање во Њу Џерси, уапсен осомничениот бомбаш

Американската полиција го уапси Ахмед Рахами, осомничен за бомбашки напади во Њу Џерси и Њујорк. Во пукање кое се случило во Линден во Њу Џерси биле повредени двајца полицајци откако добиле дојава дека осомничениот се наоѓа во Линден и дека пука по автомобили. Линден се наоѓа недалеку од градот Елизабет во кој пред неколку дена дошло до експлозија.

Њујоршката полиција порано навела дека се верува дека еден 28-годишен маж е одговорен за експлозијата на импровозираната бомба во Менхетен. Подоцна беше објавено дека се работи за Ахмед Рахами, а беше објавени и негова фотографија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com