HomeФЕР ПЛЕЈФудбалПСЖ се приклучува во трката за Мурињо

ПСЖ се приклучува во трката за Мурињо

jose-mourinho-paris-saint-germain

Очигледно дека Манчестер Јунајтед не е единствениот претендент да го донесе Мурињо на тренерската позиција. По безбројните гласини поврзани со португалскиот стратег и „црвените ѓаволи“, Sky Sports денеска излезе со информацијата дека ПСЖ внимателно ја следни ситуацијата со Жозе и може да тргне во битка за него, иако неодамна ја продолжи соработката со сегашниот тренер Лоран Блан до 2018 година.

Причината за ваквата одлукан а францускиот клуб е разочарувањето кај претседателот Насер Ел Келаифи по елиминацијата во Лигата на шампионите, со што повторно почнал да ја разгледува можноста за Португалецот кој во минатото одби да се пресели во француската престолнина.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com