HomeДЕНЕШНАПолитикаПротестот започна, чаталите подготвени

Протестот започна, чаталите подготвени

Денес нешто порано од најавеното започнаа протестите на „Шарената револуција“. На собраните демонстранти им се прикличи и раководството на СДСМ.

2

„Граѓаните се предводници на протестот, тие ќе направат се што треба да се направи. Вчерашниот говор на Груевски на прославата на роденденот дека го губи трпението не му доликува. Според мене ова се последните чекори пред заминување“, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

4

4

6

7

8

Протести 9

Протести-10

Протести-11

12

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com