HomeДЕНЕШНАПолитикаПротестот заврши пред седиштето на ВМРО со многу песни и полиција

Протестот заврши пред седиштето на ВМРО со многу песни и полиција


Дел од демонстрантите одлучија денешниот протест да го завршат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде вообичаено има огромно присуство на полициски единици кои не дозволуваат пристап. Демонстрантите извикуваа „Излези Хорхе на тераса да ја видиш граѓанската маса“, „Нема правда нема мир“, „Цела фамилија држава растурија“ а исто така ја пееја химната на Македонија.
Протестот заврши мирно и без никакви инциденти или провокации кон полицијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com