HomeДЕНЕШНАПолитикаПротести и контра-протести во Охрид

Протести и контра-протести во Охрид

Контра-протест во Охрид за избори во јуни

во центарот на општина Охрид моментално започнаа протести и контра-протестите, на кои две групи демонстранти излегоа на улиците. Наспроти граѓаните кои бараат укинување на одлуката за аболиција и одложување на изборите закажани за 5 јуни, на контра-протест излегоа и членовите на Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ). Според нив единствен излез од кризата се предвремени избори на 5 јуни и токму тоа го бараат на овој протест.

Извор: Фокус

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com