HomeДЕНЕШНАРегионПронајдено тело на Скопјанец на плажа во Драч

Пронајдено тело на Скопјанец на плажа во Драч

На големата плажа во албанскиот пристанишен град Драч, во морските води, полицијата го пронашла телото на македонскиот државјанин С.Ш. жител на Скопје. Од полицијата информираат дека станува збор за лице на возраст од 65 години, кое било на одмор со семејството. Телото кое било пронајдено во уринските часови, било идентификувано од член на семејството. Надлежните работат на целосно расветлување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com