HomeРЕФЛЕКТОРМузика„Легијата на проколнатите“ – Нов албум на рап дружината

„Легијата на проколнатите“ – Нов албум на рап дружината

Suriken records и Легијата ве канат  на промоција на вториот по ред студиски албум насловен како „Легијата на  проколнатите“. Рап групата која стана бренд на андерграунд рапот во Македонија, својата промоција ќе ја има на 7-ми мај на добро познатата локација, Фоајето “Кино Фросина” во Младинскиот Културен Центар во Скопје со почеток 20:00. Влезот е слободен за сите заинтересирани слушатели на урбаната музика. Албумот ќе можете да го купите на настанот по промотивна цена од 300 денари.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com