HomeДЕНЕШНАПродолжува сончевото време, температурите и понатаму високи

Продолжува сончевото време, температурите и понатаму високи

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло а во попладневните часови ќе има и мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со максимална температура од 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Ова стабилно и топло време ќе се задржи до сабота. Дневните температури ќе бидат пониски за околу 2 степена во однос на денешните. Од недела во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на грмежи, а дневните температури ќе бележа благо опаѓање.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com