HomeДЕНЕШНАПолитикаПровокаторите повредиле шест полицајци на вчерашните протести

Провокаторите повредиле шест полицајци на вчерашните протести

Според извештаите на МВР во вчерашните протести при обезбедување на важни локации повредени се 6 полицајќи кои поминале со полесни повреди и се пуштени на домашно лекување, додека пак еден демонстрант е приведен.

13015056_10207303435238970_900302827_n (1)

Најжестоко се протестираше пред новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ каде беа распоредени водени топови и силни полициски единици, но тоа не ја поколеба групата на провокатори да прават инциденти, да ја маваат полицијата со камења, тврди предмети и факли. Тоа доведе до интервенција на единиците кои ги потиснаа демонстрантите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com