HomeДЕНЕШНАПолитикаПритворени двајца демонстранти, се бара нивно ослободување

Притворени двајца демонстранти, се бара нивно ослободување

При крајот на вечерашниот протест на „Шарената револуција“, приведени се најмалку двајца демонстранти од страна на полицијата, од кои едниот е сопственик на пик ап од кој изминатите денови се пушта музика, сведочат присутните. Незадоволни од непотребното приведување помала група на демонстранти се упатија кон полициската станица Пролет каде тие се однесени. Ова се засега неофицијални информации и повеќе детали за причината и приликите при приведувањето ќе бидат соопштени подоцна.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com