HomeРЕФЛЕКТОРМузикаПристигнува деветиот албум на поп принцезата!

Пристигнува деветиот албум на поп принцезата!

Стиже девети албум поп принцезе!

Помина доста време од претходното студиско издание на Бритни Спирс, но се чини дека обожавателите на американската пејачка нема да има потреба да чекаат уште премногу долго за нејзиното следно издание. Ако може да му се верува на Роберт Лич, од компанијата „Las Vegas Sun“, деветиот студиски албум по ред на 34-годишната музичка ѕвезда би требало да биде објавен за само четири недели.

Поп принцезата, синглот со кој ќе го најави овој албум најверојатно ќе го одбере на 11 април, додека снимањето би требало да започне една недела покасно. Бритни Спирс моментално е зафатена со одржување на концерти во Лас Вегас. Деветиот студиски албум на славната пејачка беше опишан како „најдобрата работа која ја направила во последниот период“. Нејзиниот последен албум „Britney Jean“ беше промовиран во 2013 година.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com