HomeРЕФЛЕКТОРМузикаПринс пуштен од болница после принудно слетување

Принс пуштен од болница после принудно слетување

Певач Принс Роџер Нелсон познатији само као Принс

Популарниот американски пејач Принс е пуштен од болница во која се пријавил после принудно слетување на неговиот авион, пренесуваат медиумите. Претставникот на познатиот пејач изјави дека Принс настапил во Аталанта во четвртокот иако не се чувствувал најдобро поради грип. После завршувањето на концертот, откако влегол во авионот му се слошило.

Авионот потоа морал принудно да слета во Мојн, каде Принс бил примен во локалната болница. После пуштањето од оваа болница тој се вратил во авионот и заминал дома, каде би требало да продолжи со лечење. Инаку, 57-годишниот уметник минатата недела откажал два концерти во Аталанта поради грип.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com