HomeДЕНЕШНАРепубликаПретежно сончево, мала облачност може да изненади

Претежно сончево, мала облачност може да изненади

Временските прилики и понатаму ќе бидат доста поволни со свежо утро, но со температури од 6 до 9 степени, додека пак максимумот во текот на денот се предвидува да биде поставен на рекордни 28 степени, некаде во југозападниот дел од државата, додека пак републичкиот просек ќе изнесува 24 степени. Попладне во западниот дел на Македонија постојат услови за мало заоблачување и ситни врнежи од додж, додека пак во Скопје исто така ќе имаме доста топло време со повремена облачност.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com