HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПрегазен пешак во Ѓорче Петров

Прегазен пешак во Ѓорче Петров

25-годишен Гостиварец, управувајќи автомобил „цитроен Ц4“ со гостиварски регистарски ознаки удрил во пешакот В.Ч (1967) на улица Ѓорче Петров кај „Бау маркет“. По сообраќајната несреќа што се случила синоќа, пешакот бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје, каде што им подлегнал на повредите. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com