HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПрегазена жена на патот Гостивар – Скопје

Прегазена жена на патот Гостивар – Скопје

Шеесет и деветгодишна жителка на Гостивар загинала синоќа околу 20 часот и 30 минути при удар од патничко моторно возила „Лада уаз“ управувано од 79-годишен жител на Скопје, информираат од полицијата.

Несреќата се случила на магистралниот пат Гостивар-Скопје, на потегот од Здуњската крстосница со наплатната рампа кај Гостивар. Жената се обидела пешки да помине преку улицата, но при тоа била удрена од возилото, по што починала на самото место. Екипи на полицијата и јавниот обвинител доцна синоќа извршија увид на местото на сообраќајката.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com