HomeДЕНЕШНАСкопјеПо четири дена, мајка и ќерка пронајдени живи во кал во Ченто

По четири дена, мајка и ќерка пронајдени живи во кал во Ченто

Мајка и ќерка денеска биле пронајдени, за среќа живи – објави Алсат-М. Четири дена тие биле загавени во кал во населбата Ченто. Нив ги пронашол Бесим Весили кој успеал да ги извади од калта мајката и нејзината четиригодишна ќерка, кои останале заробени уште од саботата. Од голем шок и стрес тие не биле во состојба да зборуваат, но се претпоставува дека се од Албанија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com