HomeДЕНЕШНАСветПо кратко, но тешко боледување почина сопругата на Том Џонс

По кратко, но тешко боледување почина сопругата на Том Џонс

По кратко, но тешко боледување во болница во Лос Анџелес, почина сопругата на Том Џонс, познатиот британски поп пејач. Милинда Роуз Вудворд на 75 годишна возраст го напушти својот сопруг. Во соопштението од болницата „Сидарс Синај“ се вели дека жената починала од рак.

Мелинда живее заеднички живот со Џонс 59 години. Тие се брачен пар кои се заедно уште од најраното детство, поточно прв пат се запознале кога имале по 12 години двајцата. Милинда, позната. Мелинда, која во музечкиот свет е позната само како Линда и Том се венчале во 1957 година кога имале по 16 години и од тогаш се заедно.

Инаку, Мелинда Роуз Вудворд и Том Џонс имаат еден син, Марк кој работи како менаџер на својот татко.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com