HomeДЕНЕШНАРепубликаПо вчерашните дождови помала нестабилност

По вчерашните дождови помала нестабилност

Времето денес ќе биде променливо, на места значително облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд со променлив интензитет, проследени со ретки грмежи и со засилен северен ветер. Температурата на воздухот ќе биде значително пониска во однос на претходните денови.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 22 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде значително облачно, доста посвежо и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има услови и за повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 4.

Слично време се очекува и во среда, а од четврток ќе настапи стабилизирање на времето со постепен пораст на дневната температура.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com