HomeДЕНЕШНАРегионПочина еден од водачите на „Гробари“

Почина еден од водачите на „Гробари“

Ален Костиќ, 27-годишниот водач на партизановата подгрупа „Забранети“, утрово им подлегна на повредите од огнено оружје со кое беше застрелан вчера, објави српски „Блиц“.

Полицијата во Белград го уапси 25-годишниот Н. Д. под сомнение дека тој пукал во младиот водич познат под името Куби, најверојатно со пушка. Ова не е прв случај за Ален да добие прострелни рани, откако во 2013 година заработи четири истрели од пиштол од непознато лице.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com