HomeРЕФЛЕКТОРФилмПочина актерот Џин Вајлдер – легендарниот Вили Вонка

Почина актерот Џин Вајлдер – легендарниот Вили Вонка

Легендарниот актер Џин Валјдер, познат по улогата на Вили Вонка во Фабриката за чоколади почина на 83 годишна возраст. Вајлдер, кој беше познат по ликовите во голем број комедии – класици, починал во американската сојузна држава Конектикат, според семејството, од компликации од Алцхајмеровата болест.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com