HomeФЕР ПЛЕЈФудбалПосле Мундијалот, Меси заминува од Барса! Еве каде ќе ја заврши кариерата!

После Мундијалот, Меси заминува од Барса! Еве каде ќе ја заврши кариерата!

Потпретседателот на клубот Њуелс Олд Бојс Кристијан Д’Амико денес изјави дека е убеден дека фудбалерот на Барселона Лионел Меси ќе се врати во овој аргентински клуб по заршувањето на Светското првенство во Русија во 2018 година. Меси ја започна кариерата во овој клуб каде играше од 1994 до 2000 година, за потоа да премине во редовите на Барселона.

„Мислам дека ќе го имаме задоволството да го гледаме Меси во нашиот дрес. Замислете го Меси на нашиот стадион, со сите тие светски медиуми. Спонзорите кои тогаш би дошле би можеле да направат разлика и покрај сентименталната вредност, тоа би ни помогнало да ги исплатиме долговите“, изјави Д’Амико за шпанските медиуми.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com