HomeДЕНЕШНАСветПорнешниот белгиски посредник во Македонија Ванхауте ги подржува протестите

Порнешниот белгиски посредник во Македонија Ванхауте ги подржува протестите

И Ванхауте дава поддршка на протестите?

Питер Ванхауте, поранешниот белгиски посрединик во Македонија, на својот Твитер профил објави фотографија со мачка обоена во бои, налик на состојбата на Владата вечерва.

Тоа значи дека Ванхауте дава поддршка на протестите против аболицијата на Иванов. Истиот тој пишува дека се повеќе градови се приклучуваат и дека тие бои се за промена.

Инаку Питер Ванхауте е човек кој активно ја следи политичката сцена во Македонија и редовно дава свое видување на својот профил на Твитер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com