HomeДЕНЕШНАРепубликаПоплава и невреме не се пречка за Пивофест во Прилеп

Поплава и невреме не се пречка за Пивофест во Прилеп

Локалната власт побрза да го „исчисти“ центарот на градот на главниот плоштад каде е поставена бината за Пивофест.

На социјалните мрежи се раширија видеа со преплавените улици и штандовите на пиво и скара кои беа полни со вода и кал.

pivofest poplava2

Сепак, посетителите не треба да се грижат бидејќи комуналните претпријатија ја исчистија зоната, но доколку невремето продолжи со силен дожд и громотевици треба добро да се размисли дали да се оди на фестивал на отворено.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com