HomeДЕНЕШНАРепубликаПоплава во Тетовско, се излеа Пена

Поплава во Тетовско, се излеа Пена

Рано утрово во Тетово кај населбата Деребој, реката Пена се излила од коритото и има поплавено земјена површина.

Метеоролозите и за денеска најавуваат повремени врнежи од дожд кои на повеќе места се очекува да бидат обилни и да наврнат и до 50л/м2.

Од утре повторно се очекува стабилизација на времето.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com