HomeДЕНЕШНАПонесете си чадор…

Понесете си чадор…

Зголемена облачност и појава на локален дожд со ретки грмежи, претежно во попладневните часови ќе има денеска и утре во Македонија. Како што информира Управата за хидрометеоролошки работи, за време на викендот ќе биде претежно стабилно и топло. Можна е изолирана појава на краткотраен дожд во планинските подрачја.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com