HomeДЕНЕШНАРепубликаПолицијата пронајде 12 мигранти, возачот во бегство

Полицијата пронајде 12 мигранти, возачот во бегство


На регионалниот пат Демир Капија-Неготино полициски службеници успеале да забележат патничко возило „фолксваген пасат“, од кое во близина на селото Тревник излегле 12 илегални мигранти. Возачот веднаш и побегнал на полицијата која сега го бара, додека пак 11 мигранти од Авганистан и еден од Пакистан се упатени кон прифатниот центар за странци во Скопје

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com